Телефон приймальні: +38(0382)76-57-49  Управління юстиції
  Повноваження органів юстиції
  Інформація про управління
  Керівництво
  Структура управління
  Прийом громадян керівництвом
  Веб-сторінки територіальних підрозділів
  Доступ до публічної інформації
  Форма подання запиту
  Графік проведення "гарячих" телефонних ліній
  Організація контролю

  Управління державної реєстрації
  Відділ державної реєстрації актів цивільного стану
  Відділ взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів
  Відділ розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
  Відділ державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань
  Єдиний Реєстр громадських формувань
  Державний реєстр друкованих ЗМІ та інформаційних агенств
  Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
  Запит на отримання публічної інформації
  До уваги суб’єктів державної реєстрації прав ! Листи Мін’юсту щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, їх обтяжень та бізнесу
  Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області
  ПЕРЕЛІК СУБ’ЄКТІВ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ, що забезпечують зберігання реєстраційних справ у паперові формі відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань»
   ПЕРЕЛІК СУБ’ЄКТІВ У СФЕРІ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ РЕЧОВИХ ПРАВ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО
  ПЕРЕЛІК СУБ’ЄКТІВ У СФЕРІ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ТА ФІЗИЧНИХ ОСІБ-ПІДПРИЄМЦІВ
  ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПЕРЕВІРКИ наявності в осіб, які претендують на заняття посад, пов"язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, корпоративних прав
  ПЕРЕЛІК ДЕРЖАВНИХ РЕЄСТРАТОРІВ У СФЕРІ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ПРАВ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО
  ПЕРЕЛІК ДЕРЖАВНИХ РЕЄСТРАТОРІВ У СФЕРІ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ БІЗНЕСУ

  Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області
  Нормативно-правові акти
  Відділ організації та контролю за виконанням рішень
  Сектор аналітики та статистики
   Територіальні відділи
  Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень
  Графік прийому громадян
  Примусове виконання рішень судів та інших органів
  Відділ примусового виконання рішень
  Реквізити рахунків відділів державної виконавчої служби для сплати авансових внесків

  Нотаріат
  Державні нотаріальні контори
  Хмельницькій обласний державний нотаріальний архів
  Приватні нотаріуси
  Інформація для нотаріусів
  Інформація для органів місцевого самоврядування

  Корисна інформація
  Телефони прямих "гарячих" ліній
   Інформація для осіб, внутрішньо переміщених в межах України
  Правові громадські приймальні
  Доступ до правосуддя
  Роз’яснення законодавства
  Запитуєте - відповідаємо
  Порядок одержання путівок за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
  Презентаційні правоосвітні матеріали!
  Правила звернення до Європейського суду з прав людини
  Організація роботи міжвідомчих координаційно-методичних рад з правової освіти населення
  Організація роботи міжвідомчих координаційно-методичних рад з правової освіти населення
  Конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги
  Громадське обговорення нормативно-правових актів
  
  Урядова "гаряча лінія" 0-800-507-309


  Архів новин
« Березень 2018 »
Пн Вт Ср ЧтПт СбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

  Контакти
29000, Україна, м. Хмельницький,
вул. Володимирська, 91
тел. +38 (0382) 76-57-49
факс +38 (0382) 76-57-49
email: info@km.minjust.gov.ua

 

Історія становлення установ юстиції

 
    Головна » Інформація про управління  

 

Прийняття в 1996 році Конституції України, набуття Україною членства в Раді Європи створило необхідні передумови для здійснення правової реформи в державі, у проведенні якої Міністерство юстиції було визначено координуючим урядовим органом. Тож робота Міністерства уже регламентувалася Положенням від 18 вересня 1996 року.

У 1997 році Міністерством юстиції України ініційовано розроблення нового Положення про Міністерство, яке затверджено Указом Президента України від 30 грудня 1997 року № 1396/97. Відбулося розширення завдань, функцій та повноважень Міністерства.

У 1998 році в системі органів Міністерства юстиції створено державну виконавчу службу, яка здійснює виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) відповідно до законів України.

У зв'язку з розширенням функцій органів юстиції у сфері формування й реалізації державної правової політики, надання правових послуг населенню постановою Уряду від 30 квітня 1998 року № 592 “Про систему органів юстиції” утворені районні та міські управління юстиції.

З 1998 року органи юстиції здійснюють правову експертизу та державну реєстрацію нормативно-правових актів обласних, Київської та Севастопольської міських і районних державних адміністрацій.

У 1999 році на Міністерство юстиції покладено нові функції щодо легалізації політичних партій та об'єднань громадян. Міністерство з 2004 року проводить реєстрацію постійно діючих третейських судів(Указ Президента України від 28 вересня 2004 року №1143/2004).

З 1999 року Міністерство юстиції здійснює функції щодо планування законопроектної роботи, координації нормотворчої діяльності органів виконавчої влади та контролю за цією діяльністю.

Указом Президента України від 27 грудня 2002 року № 1233/2002 на Міністерство покладено низку додаткових функцій, зокрема: ведення Державного реєстру застав рухомого майна,надання роз‘яснення чинного законодавства державним органам, підприємствам, установам і організаціям.

Відповідно до Указу Президента України від 25 червня 2002 року № 581/2002 “Про порядок здійснення захисту прав та інтересів України під час розв'язання спорів у закордонних юрисдикційних органах” Міністерство юстиції здійснює представництво інтересів України в юрисдикційних органах інших держав.

Згідно з Указом Президента України від 26 липня 2005 року № 1136/2005 Міністерство юстиції виступає не тільки як представник інтересів Президента України і Кабінету Міністрів під час розгляду справ судами України й судами іноземних держав або міжнародними судовими органами та установами, а й представником щодо утворених Президентом України для здійснення своїх повноважень консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів і служб.

До 26 лютого 2007 року Міністерство юстиції здійснювало повноваження щодо представництва інтересів Президента України, яке згідно з Указом Президента України від 26 лютого 2007 року №143/2007 “Питання Секретаріату Президента України” передано до повноважень Секретаріату Президента України.

Міністерством юстиції проводиться робота з підготовки проектів законів України про ратифікацію двосторонніх міжнародних договорів про правові відносини та правову допомогу у цивільних і кримінальних справах, а також ратифікації або приєднання до багатосторонніх міжнародних договорів, що регулюють зазначені питання. Підготовка проектів таких міжнародних договорів здійснюється Міністерством юстиції спільно з Експертною групою з підготовки міжнародних договорів про правові відносини і правову допомогу у цивільних і кримінальних справах, яка створена і діє відповідно до указів Президента України від 24 квітня 2004 року №476 та від 27 червня 2007 року №574.

Міністерство юстиції також є:

офіційним видавцем збірників актів законодавства, в яких вміщуються закони України, постанови Верховної Ради України, укази і розпорядження Президента України, постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України, що мають нормативний характер, нормативно-правові акти міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, які підлягають державній реєстрації (Укази Президента України від 22 січня 1996 року № 73/96 “Про видання збірників актів законодавства України” та від 30 грудня 1997 року № 1396/97 “Про затвердження Положення про Міністерство юстиції України”);

уповноваженим органом на проставлення апостиля, що посвідчує справжність підпису, ким виступала особа, яка підписала документ у відповідному випадку, автентичність печатки чи штампа, якими скріплюється документ, на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України (постанова Кабінету Міністрів України від 18 січня 2003 року № 61 “Про надання повноважень на проставлення апостиля, передбаченого Конвенцією, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів”);

головним розробником законопроектів, що вносяться Президентом України та Кабінетом Міністрів України на розгляд Верховної Ради України (Указ Президента України від 26 листопада 2003 року № 1348/2003 “Про поліпшення організації законопроектної роботи”);

Національним органом для сприяння контактам між державами-членами Гаазької конвенції з міжнародного приватного права (Указ Президента України від 16 липня 2004 року № 804/2004 “Про Національний орган України для сприяння контактам з Постійним бюро Гаазької конференції з міжнародного приватного права”);

органом ліцензування діяльності бюро кредитних історій (з 30 січня 2006 року) (Закон України "Про організацію формування та обігу кредитних історій” від 23 червня 2005 року № 2704-IV).

У Міністерстві юстиції діє Уповноважений у справах дотримання Конвенції про захист прав і основних свобод людини (постанова Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1998 року № 557 “Про Уповноваженого у справах дотримання Конвенції про захист прав і основних свобод людини”).

У складі Міністерства юстиції утворено урядові органи державного управління:

Державний департамент з питань адаптації законодавства (постанова Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2004 року № 1742 “Про утворення Державного департаменту з питань адаптації законодавства”);

Департамент державної виконавчої служби (постанова Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2005 року № 320 “Про утворення урядового органу державного управління у складі Міністерства юстиції”);

Державний департамент у справах релігій (постанова Кабінету Міністрів України від 26 травня 2005 року № 390 “Про утворення Державного департаменту у справах релігій”).

Міністром юстиції здійснюється спрямування й координація діяльності Державного   комітету   України   у   справах національностей та міграції і Державного комітету архівів України (Указ Президента України від 20 квітня 2005 року № 701/2005 ”Питання Міністерства юстиції України”).

3 серпня Постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2005 року № 711 "Про затвердження Положення про Департамент державної виконавчої служби" затверджено Положення про Департамент державної виконавчої служби.

18 серпня Прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2005 року № 770 „Про затвердження Положення про Державний департамент у справах релігій". Державний департамент у справах релігій визначено урядовим органом державного управління, який діє у складі Мін'юсту і йому підпорядковується.

30 листопада Постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2005 року №1128 „Питання державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності" установлено, що з 1 березня 2006 року, державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності здійснює Міністерство юстиції України.

Згідно з Указом Президента від 19 грудня 2005 року № 1811 Міністерство юстиції здійснює відповідно до законодавства державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності.

23 грудня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 19 грудня 2005 року № 105/5 „Про впорядкування умов оплати праці працівників науково-дослідних установ та Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції Міністерства юстиції України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 21 грудня 2005 року за № 1540/11820.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2006 року № 207 "Про спрямування і координацію діяльності центральних органів виконавчої влади через відповідних міністрів" затверджено перелік центральних органів влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через відповідних міністрів. Через Міністра юстиції України спрямовується і координується діяльність Держкомархіву та Держкомнацміграції.

5 квітня Прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2006 року № 452 "Про ліквідацію спеціалізованого державного підприємства "Укрспец'юст".

12 квітня Постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2006 року № 504 "Про проведення ґендерно-правової експертизи" установлено, що Міністерство юстиції проводить ґендерно-правову експертизу чинного законодавства та проектів нормативно-правових актів в усіх сферах законодавства, що стосуються прав і свобод людини.

11 травня Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 травня 2006 року № 256-р "Про внесення змін до заходів щодо усунення можливостей подання до України позовів у закордонні юрисдикційні органи та підвищення ефективності захисту прав та інтересів України під час розгляду справ у цих органах" внесенно зміни до заходів щодо усунення можливостей подання до України позовів у закордонні юрисдикційні органи та підвищення ефективності захисту прав та інтересів України під час розгляду справ у цих органах.

11 травня Постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2006 року № 623 "Про затвердження Державної програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2006 – 2010 роки" затверджено Державну програму подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2006 – 2010 роки. На Міністерство юстиції України покладено завдання по удосконаленню нормативно – правової бази щодо правового врегулювання питань соціального захисту дітей та запобіганню бездоглядності; проведення аналізу законодавства з питань дитинства; розроблення нормативно – правових актів з питань функціонування соціально – реабілітаційних центрів – дітячих містечок; розроблення порядку працевлаштування і забезпечення житлом випускників шкіл – інтернатів, загальноосвітніх шкіл і професійних училищ, вихованців дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей та організації і проведення Всеукраїнської науково – практичної конференції "Діти вулиці: права, гарантії та захист".

17 травня Постановою Кабінету Міністрів України від 17 травня 2006 року № 683 "Про внесення змін до переліку центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через відповідальних міністрів" встановлено, що діяльність Державного департаменту України з питань виконання покорань спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра юстиції України.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо реалізації Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 31 травня 2006 року № 784 Міністерством юстиції через Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини здійснюється представництво України в Європейському суді з прав людини у разі розгляду питань дотримання нею Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та звітування про хід виконання рішень Європейського суду з прав людини у справах проти України.

15 вересня Постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2006 року № 1314 "Про відновлення дії постанови Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2004 р. № 1742 та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" відновлено дію постанови Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2004 року № 1742 "Про утворення Державного департаменту з питань адаптації законодавства".

8 листопада Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 року № 1575 "Про утворення Державного комітету України у справах національностей та релігій" реорганізовано Державний комітет у справах національностей та міграції і Державний департамент у справах релігій у Державний комітет України у справах національностей та релігій.

14 листопада Постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2006 року № 1577 "Про затвердження Положення про Міністерство юстиції України" затверджено Положення про Міністерство юстиції України.

16 листопада Прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2006 року № 1622 "Про ліквідацію Департаменту державної виконавчої служби". Постанова набирає чинності одночасно із Законом України про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо реформування системи органів державної виконавчої служби.

На виконання наказу Мін‘юсту від 20 листопада 2006 року № 85/5 „Про забезпечення оперативного інформаційного поповнення інформацією та вдосконалення функціонування веб-сайту Міністерства юстиції України” забезпечується оперативне поповнення веб-сайту Міністерства юстиції України.

8 грудня Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2006 року     №605-р "Про утворення комісії з реорганізації Деркомнацміграції та Держдепрелігій"

22 грудня Верховною Радою України прийнято Закон України „Про внесення змін до законів України „Про державну виконавчу службу” та „Про виконавче провадження” щодо реформування органів державної виконавчої служби”. 

Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 3 березня 2007 року № 83/5 "Про затвердження Положення про районний, районний у місті, міський (міста обласного значення), міськрайонний відділ державної виконавчої служби".

Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 8 червня 2007 року № 383/5 "Про внесення змін до наказу від 14 лютого 2007 року № 47/5 "Про затвердження Положення про Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головні управління юстиції в областях, мм. Києві та Севастополі та Положення про районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні управління юстиції".

11 липня Прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 року № 916 "Про затвердження Положення про Державний департамент України з питань виконання покарань". Відповідно до пункту 1 Положення Державний департамент України з питань виконання покарань є центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра юстиції.

На виконання § 86 Регламенту Кабінету Міністрів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 18 липня 2007 року № 950, Міністерство юстиції веде постійний облік законопроектів, розроблення яких передбачено новими завданнями, визначеними законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради, актами Кабінету Міністрів та дорученнями Прем‘єр-міністра України після затвердження щорічного орієнтовного плану законопроектних робіт. Про зазначений перелік законопроектів Міністерство юстиції щомісячно інформує Кабінет Міністрів.

Указом Президента України від 1 лютого 2008 року № 80 «Про деякі заходи щодо вдосконалення формування та реалізації державної антикорупційної політики» на Міністерство юстиції покладено завдання щодо аналізу законодавства з метою виявлення системних вад, які полегшують чи сприяють вчиненню корупційних правопорушень, та підготовки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про запобігання та протидію корупції, здійснення антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів, підготовку яких здійснюють центральні органи виконавчої влади, збирання та аналізу статистичних даних, іншої інформації про реалізацію заходів щодо запобігання і протидії корупції і оцінки їх ефективності, виявлення чинників, що сприяють корупційним проявам, підготовки пропозицій щодо їх усунення, посилення ролі громадянського суспільства у запобіганні корупції, забезпечення співпраці України з Групою держав Ради Європи проти корупції (GRECO).

Для зміцнення юридичних служб центральних органів виконавчої влади наказом Мін'юсту від 14 лютого 2008 року № 225/5 затверджено Порядок погодження у Міністерстві юстиції призначення та звільнення з посад керівників юридичних служб міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.

Отже, коло повноважень Міністерства юстиції постійно розширювалося. Міністерство послідовно і виважено продовжує здійснення реформування своєї галузі з метою утвердження демократичних засад розвитку суспільства, верховенства права, принципів справедливості та гуманізму, пріоритету прав і свобод людини і громадянина, становлення повноцінного громадянського суспільства.

 

Начальник Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області

Худняк Віктор Анатолійович

  Анонси подій
30 березня відбудеться виїзний прийом громадян у Городоцькому районі
19 Березня 2018 р.
Інформація про основні заходи Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області з 19 по 23 березня 2018 року
16 Березня 2018 р.
22 березня у Головному територіальному управлінні юстиції буде проведено «гарячу» телефонну лінію
7 Березня 2018 р.
Перенесення робочих днів
21 Грудня 2017 р.
Структура та штатна чисельність ГТУЮ у Хмельницькій області
15 Травня 2017 р.
Передплата "Бюлетеня Міністерства юстиції України" триває!
10 Березня 2016 р.Інформація про проведення перевірки відповідно до Закону України Про очищення влади

Попередній запис на прийом до Державних нотаріальних контор


  Довідкова інформація
  Діловодство
  Систематизація законодавства
  Міжнародно-правове співробітництво
  Кадрова робота
  Правова робота
  Правова освіта
  Державна реєстрація нормативно-правових актів
  Фінансове забезпечення
  Матеріально-технічне забезпечення
  Представництво інтересів держави в суді
  Звернення громадян
  Контроль за діяльністю атестованих судових експертів
  Банкрутство
  Фінансовий моніторинг
  Внутрішній аудит
  Запобігання корупції

  
  ПЕРЕВІРКИ
  Нормативна база  Корисні посилання

Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області

Управління державної реєстрації ГТУЮ У Хмельницькій області

Громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції
у Хмельницькій області

Сайт Президента України

Сайт Верховної ради України

Урядовий портал

Міністерствj юстиції України

Офіційний вісник України

Офіційний вісник України

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної
правової допомоги у Хмельницькій області

Онлайн консультації відділу державної реєстрації актів 
цивільного стану Реєстраційної служби 
Головного управління юстиції
у Хмельницькій області

ЦППКПЮ

Інформаційний центр Міністерства юстиції України

Хмельницька обласна державна адміністрація

Хмельницька обласна рада

Захист персональних даних

Державна виконавча служба

© 2008 Головне управління юстиції у Хмельницькій області

При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на сайт управління обов'язкове.

розробка сайту