Інформація для громадян

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!
До Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції   (м. Хмельницький) звернулась громадянка з питанням – виправлення помилок, допущених у відомостях Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань? (інформація станом на 15.06.2022 р.)
 
Відповідь.  У разі виявлення у відомостях Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань помилки (описки, друкарської, граматичної, арифметичної помилки), допущеної суб’єктом державної реєстрації, заявник письмово в паперовій або електронній формі повідомляє про це суб’єкта державної реєстрації, який перевіряє відповідність відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань інформації, що міститься в документах, що стали підставою для внесення цих відомостей.
 
Якщо факт невідповідності підтверджено, суб’єкт державної реєстрації безоплатно виправляє допущену помилку в день надходження повідомлення.
 
У разі виявлення суб’єктом державної реєстрації помилки, допущеної у відомостях Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, він в одноденний строк безоплатно виправляє допущену помилку та письмово повідомляє про це заявника.
 
Виправлення помилок, допущених у відомостях Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внаслідок наявності помилок у документах, на підставі яких були внесені такі відомості, здійснюється після виправлення помилок у зазначених документах. У разі, якщо помилка допущена не з вини суб'єкта державної реєстрації, заявник сплачує 30% від адміністративного збору (для громадських формувань – 220 грн., для громадських об’єднань – 70 грн.), передбаченого частиною другою статті 36 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".
 
Виправлення помилок у відомостях Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань може здійснюватися також на підставі судового рішення.