Інформація для громадян

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!

До Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції   (м. Хмельницький) звернувся громадянин з питанням – який порядок отримання дубліката свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації?

Відповідь.  Відповідно до частини третьої статті 16 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» дублікат свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації видається на підставі письмової заяви засновника (співзасновників) до реєструючого органу.

Зазначена норма кореспондується з пунктом 4.1 глави 4 Положення про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 21 лютого 2006 року № 12/5, зареєстрованим Міністерством юстиції України 24 лютого 2006 року за № 173/12047 (далі – Положення), згідно з яким у разі пошкодження або втрати свідоцтва про державну реєстрацію засновник (співзасновники) має право на одержання дубліката.

Для отримання дубліката свідоцтва про державну реєстрацію у разі його втрати засновник (співзасновники) подає до реєструючого органу заяву та примірник друкованого засобу масової інформації, у якому опубліковано оголошення про втрату свідоцтва. У разі пошкодження свідоцтва про державну реєстрацію засновник (співзасновники) подає до реєструючого органу заяву та пошкоджене свідоцтво, яке залишається у справі реєструючого органу.

За видачу дубліката свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації справляється збір у розмірі, установленому постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 року № 1287 «Про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації, інформаційних агентств та розміри реєстраційних зборів» (далі – Постанова), який прив’язується до неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Пунктом 5 підрозділу 1 розділу XX Податкового кодексу України встановлено, що якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень.

Відповідно до пункту 9 Постанови за видачу дубліката свідоцтва про державну реєстрацію періодичного друкованого видання справляється збір у розмірі 20 відсотків реєстраційного збору установленого пунктом 5 Постанови, а саме:
– за видачу дубліката свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації з місцевою сферою розповсюдження в межах однієї області, обласного центру або двох і більше сільських районів – 81,6 грн.;
– за видачу дубліката свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації з місцевою сферою розповсюдження в межах одного міста, району, окремих населених пунктів, а також підприємств, установ, організацій – 47,6 грн.;
за видачу дубліката свідоцтва про державну реєстрацію дайджесту – 204 грн.