Інформація для громадян

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!
До Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) звернувся громадянин з питанням щодо порядку отримання дубліката свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації (інформація станом на 16.11.2022 р.)
 
Відповідь. Відповідно до частини третьої статті 16 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» дублікат свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації видається на підставі письмової заяви засновника (співзасновників) до реєструючого органу.
 
Зазначена норма також регулюється пунктом 4.1 глави 4 Положення про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 21 лютого 2006 року № 12/5, зареєстрованим Міністерством юстиції України 24 лютого 2006 року за № 173/12047 (далі – Положення), згідно з яким у разі пошкодження або втрати свідоцтва про державну реєстрацію засновник (співзасновники) має право на одержання дубліката. 
 
Для отримання дубліката свідоцтва про державну реєстрацію у разі його втрати засновник (співзасновники) подає до реєструючого органу заяву та примірник друкованого засобу масової інформації, у якому опубліковано оголошення про втрату свідоцтва. У разі пошкодження свідоцтва про державну реєстрацію засновник (співзасновники) подає до реєструючого органу заяву та пошкоджене свідоцтво, яке залишається у справі реєструючого органу. 
 
За видачу дубліката свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації справляється збір у розмірі, установленому постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 року № 1287 «Про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації, інформаційних агентств та розміри реєстраційних зборів» (далі – Постанова), який прив’язується до неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. 
 
Пунктом 5 підрозділу 1 розділу XX Податкового кодексу України встановлено, що якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень. 
 
Відповідно до пункту 9 Постанови за видачу дубліката свідоцтва про державну реєстрацію періодичного друкованого видання справляється збір у розмірі 20 відсотків реєстраційного збору установленого пунктом 5 Постанови.