Інформація для громадян

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!
    До Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) звернулась громадянка з наступним питанням: "Підскажіть будь-ласка мені виповнилося 18 років чи можу я змінити своє ім'я? До якого відділу державної реєстрації мені звернутися і які документи подати?" (інформація станом на 12.03.2021 р.)
 
     Відповідь. Згідно ст. 295 Цивільного кодексу України фізична особа, яка досягла шістнадцяти років має право на власний розсуд змінювати своє прізвище, власне ім'я та по батькові. Для того щоб змінити власне ім'я Вам потрібно звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем вашого проживання та подати такі документи: заяву про зміну імені, паспорт громадянина України, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб (якщо ви перебуваєте в шлюбі), свідоцтво про розірвання шлюбу (якщо шлюб розірвано), свідоцтво про народження дітей ( якщо діти немовнолітні або малолітні),  фотокарту і квитанцію про сплату дежавного мита. 
 
Попереджаємо, що згідно встановленого законодавством відповідальність за повідомлення неправдивих відомостей у заяві несе за собою відмову у наданні дозволу у зміні імені від органу внутрішніх справ за результатами перевірки.
 
Заява про зміну імені розглядається протягом трьох місяців з дня подання заяви.