Інформація для громадян

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!
До Управління забезпечення примусового виконання рішень у Житомирській області Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) звернулась громадянка А. з оригіналом виконавчого документа щодо стягнення періодичних платежів з метою отримання інформації щодо пред’явлення на виконання виконавчого документа, зокрема зі слів заявниці боржник перебуває на обліку в Головному управління Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію, як військовий пенсіонер. Чи має право заявниця пред’явити виконавчий документ за місцем отриманням доходу боржником ?
Відповідь. Згідно статті 1 Закону України «Про виконавче провадження» (далі – Закон) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Відповідно до статті 5 Закону примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів».
Поряд з цим, законодавцем також передбачено добровільне виконання рішення про стягнення аліментів, про що визначено у статті 7 Закону згідно якої виконавчий документ про стягнення періодичних платежів може бути самостійно надісланий стягувачем безпосередньо підприємству, установі, організації, фізичній особі - підприємцю, фізичній особі, які виплачують боржнику відповідно заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи.
В даному випадку заявниці необхідно звернутись до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, що знаходиться за адресою: місто Житомир, вул.Ольжича, 7.