Інформація для громадян

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!
До Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) звернулася громадянка Т. з проханням надати роз’яснення, чи правомірна відмова уповноваженої посадової особи органу місцевого самоврядування у посвідченні довіреності на представництво інтересів громадянина в суді? (інформація станом на 07.07.2021 р.)
 
Відповідь. Відповідно до статті 245 Цивільного кодексу України, а також пункту 4 частини 2 статті 40 Закону України «Про нотаріат» довіреність особи, яка проживає  у населеному пункті, де немає нотаріусів, може бути посвідчена уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування, крім довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, довіреностей на управління і розпорядження корпоративними правами та довіреностей на користування та розпорядження транспортними засобами. Довіреності, посвідчені зазначеними посадовими особами, прирівнюються до нотаріально посвідчених.
 
Порядок видачі та посвідчення таких довіреностей регулюється Цивільним кодексом України (статтями 237-250, 1000-1010), Законом України «Про нотаріат» (статтями 40, 58), Порядком посвідчення заповітів і довіреностей, що прирівнюються до нотаріально посвідчених, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 1994 р. № 419.
 
Отже, у тому випадку, якщо Ви проживаєте у населеному пункті, де є нотаріуси (приватні або державна нотаріальна контора), відмова посадової особи органу місцевого самоврядування у посвідченні  довіреності на представництво інтересів громадянина в суді є правомірною у відповідності до вимог чинного законодавства України. В даному випадку Вам необхідно звернутися до нотаріуса для вчинення даної нотаріальної дії. Якщо ж у населеному пункті, де Ви проживаєте, немає нотаріуса, то уповноважена посадова особа органу місцевого самоврядування в даному населеному пункті у випадку Вашого звернення повинна посвідчити таку довіреність.