Інформація для громадян

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!
До Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) звернулися працівники підприємства за роз’ясненням щодо правомірності створення незалежної профспілкової організацію, якщо на підприємстві діє первинна профспілкова організація, яка є організаційною ланкою всеукраїнської профспілки. Які потрібно подати документи для державної реєстрації? (інформація станом на 14.07.2021 р.)
 
Відповідь. Відповідно до статті 6 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» (далі – Закон) громадяни України мають право на основі вільного волевиявлення без будь-якого дозволу створювати профспілки, вступати до них та виходити з них на умовах і в порядку, визначених їх статутами, брати участь у роботі профспілок.
 
Частиною другою статті 7 Закону встановлено, що громадяни України вільно обирають профспілку, до якої вони бажають вступити. Підставою для вступу до профспілки є заява громадянина (працівника), подана в первинну організацію профспілки. 
 
Згідно статті 10 Закону усі профспілки рівні перед законом і мають рівні права щодо здійснення представництва та захисту прав і інтересів членів профспілки.
 
Профспілки діють відповідно до законодавства та своїх статутів.
 
Профспілка підприємства, установи, організації, яка діє на підставі власного статуту, легалізується у порядку, визначеному статтею 16 Закону.
 
Профспілка набуває права юридичної особи з моменту затвердження статуту.
 
Для державної реєстрації створення юридичної особи подаються документи визначені частиною 1 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».
 
Крім того, документи, що подаються для державної реєстрації, повинні відповідати вимогам встановлених статтею 15  Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».
 
Адміністративний збір за державну реєстрацію профспілки не справляється.
 
Заява та документи подаються у паперовій формі особисто заявником або поштовим відправленням.
 
У разі надання документів особисто в паперовій формі, заява про державну реєстрацію підписується заявником. У разі подання заяви для державної реєстрації поштовим відправленням справжність підпису заявника повинна бути нотаріально засвідчена. 
 
Заяву та документи для державної реєстрації можна подати до:
Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) (особисто або поштовим відправленням);
центрів надання адміністративних послуг області.