Інформація для громадян

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!
До Центрального відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) звернувся батько новонародженної дитини з питанням - чи  можливо подати заяву про надання комплексної послуги є Малятко онлайн? (інформація станом на 13.10.2021 р.)
 
Громадянину було розяснено, що батьки мають право подади заяву про надання комплексної послуги єМалятко онлайн, для цього необхідно.
 
1. Зареєструватися або авторизуватися на порталі Дія  в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.
 
2. Заповнити онлайн-форму та вибрати додаткові послуги, які бажають замовити.
 
3. Підписати заяву електронним підписом. Другому з батьків потрібно підписати заяву своїм електронним підписом у випадках, якщо:
- батько та матір дитини не перебувають в офіційному шлюбі;
- батько та матір дитини мають різні прізвища;
- батько та матір дитини зареєстровані за різними адресами (у випадку замовлення послуги з реєстрації місця проживання дитини).
 
Посилання на заяву на порталі Дія надійде другому з батьків на електронну пошту.
 
Заява про державну реєстрацію народження буде автоматично надіслана до відділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) за адресою пологового будинку.
 
Після подання заяви відділ ДРАЦС розглядає її не пізніше наступного робочого дня, про що повідомляє заявника. Повідомлення про успішну реєстрацію чи відмову з’явиться в кабінеті громадянина і буде відправлено на електронну пошту.
 
У випадках успішної реєстрації заяви, відділ проводить державну реєстрацію народження відповідно до чинного законодавства. Коли свідоцтво про народження буде готово, його можна забрати у відділі ДРАЦС або отримати поштою.
 
Комплексну послугу єМалятко неможливо  отримати онлайн, якщо:
- у  дитини уже є свідоцтво про народження;
- у пологовому будинку вам видали медичне свідоцтво про народження (форма 103/о);
- дитина народилася поза лікувальним закладом;
- дитина народилася за межами України;
- один з батьків дитини є громадянином іншої країни;
- шлюб між батьком та матір'ю було укладено в іншій країні.