Новини Юстиції Хмельниччини


Прес-центр 11 Жовтня 2018 р.

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!

     До Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області звернувся громадянин М. з наступним питанням: "Які необхідно подати документи для перереєстрації друкованого ЗМІ у зв’язку із зміною засновників, відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації?" (інформація станом на 11.10.2018 р.)
 
     Відповідь. До реєструючого органу, згідно із статтею 20 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» та розділу 3 Положення про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації в Україні, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 21.02.2006 № 12/5 (далі - Положення), необхідно подати заяву із зазначенням підстав перереєстрації друкованого засобу масової інформації (далі - ЗМІ), угоду між засновником (співзасновниками) та правонаступником (правонаступниками), копію попереднього свідоцтва про державну реєстрацію друкованого ЗМІ  та додати документи, що зазначенні в пункті 2.4 Положення, зокрема:
     - для юридичної особи такими документами є: 1) засвідчені печаткою юридичної особи та підписом її керівника копії статуту (положення), чинні на момент подачі; 2) протокол або витяг з протоколу рішення загальних зборів (конференції) у разі заснування друкованого ЗМІ трудовим колективом згідно з вимогами статті 8 Закону; 3) установчий договір між співзасновниками друкованого ЗМІ (засвідчений нотаріально, якщо одна із сторін - фізична особа); 4) довіреність, доручення (якщо заяву та/чи установчий договір, угоду між засновником і правонаступником підписує особа, якій таке право не надано правовстановлюючими документами); 
      - для фізичної особи таким документом є копія паспорта (сторінок, що містять інформацію про громадянство та реєстрацію місця проживання фізичної особи).
      Після прийняття рішення про державну перереєстрацію, новому(им) засновникам (співзасновникам), направляється лист щодо перереєстрації друкованого ЗМІ. 
     Для отримання нового свідоцтва засновники (співзасновники) протягом 3 місяців повертають оригінал попереднього свідоцтва з дня підписання наказу про державну перереєстрацію.
      Відповідно до пункту  4 статті 14 прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» перереєстрація друкованих ЗМІ, що реформуються, здійснюється на безоплатній основі.

 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області

© Всі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Головному територіальному управлінню юстиції у Хмельницькій області