Новини Юстиції Хмельниччини


Пресцентр 7 Листопада 2018 р.

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!

     До управління звернулась громадянка Іваніцька Т. щодо роз’яснення порядку і місця заведення спадкової справи після смерті її брата, останнім місцем проживання якого було місто Луганськ (інформація станом на 07.11.2018 р.)
 
     Відповідь. Заявниці було роз’яснено, що відповідно до статті 1221 Цивільного кодексу України за загальним правилом місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. 
     Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна.
     В особливих випадках місце відкриття спадщини встановлюється законом (це положення було доповнено Законом від 12.02.2015 № 189-VІІІ, який набув чинності 04.03.2015).
     Зокрема, питання щодо місця відкриття спадщини, яка знаходиться на непідконтрольній Україні території, було врегульовано статтею 11-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» та статтею 9-1 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції».
     Відповідно до вказаних норм, у разі якщо останнім місцем проживання спадкодавця є тимчасово окупована територія або населений пункт, на території якого органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, затверджений рішенням Кабінету Міністрів України, місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів.
     Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, а нерухоме майно або основна його частина, у разі відсутності нерухомого майна - основна частина рухомого майна знаходиться на непідконтрольній Україні території, місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів.
      З огляду на викладене, у ситуації заявниці, місце відкриття спадщини не прив’язується до місця проживання спадкодавця, а встановлюється за місцем подання першої заяви.  або вимоги кредиторів. 

 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області

© Всі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Головному територіальному управлінню юстиції у Хмельницькій області