Новини Юстиції Хмельниччини


Пресцентр 8 Листопада 2018 р.

Строки подання скарг у сфері державної реєстрації

Строки подання скарг у сфері державної реєстрації

    Кожен, хто вважає, що при здійсненні державної реєстрації, його права порушено, має право подати скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації та територіального органу Міністерства юстиції України до Міністерства юстиції України та його територіальних органів. При поданні скарги важливо пам'ятати про строки оскарження, адже їх недотримання тягне за собою прийняття мотивованого рішення  про відмову у задоволенні скарги без розгляду її по суті. Отже, чинним законодавством передбачено наступні вимоги щодо строків подання скарги:
 
   Рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб'єкта державної реєстрації можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України та його територіальних органів протягом 60 календарних днів з дня прийняття рішення, що оскаржується, або з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про порушення її прав відповідною дією чи бездіяльністю.
 
   Рішення, дії або бездіяльність територіальних органів Міністерства юстиції України можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України протягом 15 календарних днів з дня прийняття рішення, що оскаржується, або з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про порушення її прав відповідною дією чи бездіяльністю.
 
   Днем подання скарги вважається день її фактичного отримання Міністерством юстиції України або його територіальним органом, а в разі надсилання скарги поштою - дата отримання відділенням поштового зв'язку від скаржника поштового відправлення зі скаргою, яка зазначена відділенням поштового зв'язку в повідомленні про вручення поштового відправлення або на конверті.
 
    У разі, коли розгляд скарги відповідно до Законів здійснюється іншим суб’єктом розгляду скарги, така скарга у строк не більше п’яти календарних днів з моменту її реєстрації пересилається суб’єктом розгляду скарги, яким отримано скаргу, за належністю відповідному суб’єкту розгляду скарги, про що повідомляється відповідному скаржнику. Строк розгляду скарги у такому випадку, обраховується з дати її реєстрації належним суб’єктом розгляду скарги. При цьому, вимога Законів щодо строків подання скарги вважається виконаною, якщо така скарга подана у відповідні строки до суб’єкта розгляду скарги, який пересилав її до належного суб’єкта розгляду скарги.
 
    У разі якщо останній день строку для подання скарг, припадає на вихідний або святковий день, останнім днем строку вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області

© Всі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Головному територіальному управлінню юстиції у Хмельницькій області