Новини Юстиції Хмельниччини


Пресцентр 8 Листопада 2018 р.

Зупинимо булінг!

Зупинимо булінг!

З метою запобігання поширення такого явища, як цькування, на Хмельниччині продовжується інформаційна кампанія серед школярів та вчителів #СтопБулінг.

Булінг визначається, як утиск, дискримінація, цькування. Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи дітей до іншої дитини або інших дітей. Визначають такі види булінгу: фізичний, економічний, психологічний, сексуальний, кібербулінг.

Більшість випадків булінгу трапляється серед добре знайомих між собою школярів, саме від знайомих та тих, кого постійно бачиш, можна отримати найбільш дошкульні образи, які досить часто доводять до депресії, а інколи, до самогубства.

08 листопада спеціаліст Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Наталія Фабро розмовляла про цькування в шкільному середовищі з п’ятикласниками Хмельницького колегіуму імені Володимира Козубняка.

Школярі дізналися про булінг, його види, наслідки та як себе поводити, якщо став свідком чи жертвою булінгу.

Також учні взяли участь у психологічному прийомі з яблуками аби зрозуміти, що ображати інших не можна. Так, школярам показали 2 яблука: одне гарне, яке потрібно дбайливо передавати класом, при цьому говорити чому воно гарне, інше яблуко школярі так само передавали, але при цьому ображали його, кидали, розповідали про його недоліки. У результаті гарне яблуко було всередині білим, а друге яблуко, над яким «знущалися»  стало коричневого кольору, вкрите "синцями" від ударів об підлогу. "Те саме відбувається і з людьми, яких ми ображаємо чи обзиваємо. Зовні не бачимо, як це на них впливає, але ми завдаємо їм величезну кількість моральних страждань!», - зазначила представник управління юстиції.

Сподіваємось, цей захід нікого не залишив байдужим, і разом ми продовжимо боротьбу проти цього негативного явища.

 

 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області

© Всі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Головному територіальному управлінню юстиції у Хмельницькій області