Новини Юстиції Хмельниччини


Пресцентр 4 Грудня 2018 р.

Право на обов`язкову частку у спадщині при спадкуванні за заповітом

Право на обов`язкову частку у спадщині при спадкуванні за заповітом

При оформленні спадщини за заповітом нотаріус в обов’язковому порядку перевіряє коло осіб, які мають право на обов’язкову частку у спадщині.

Обов`язковими спадкоємцями відповідно до ст. 1241 Цивільного кодексу визначаються малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки, які  спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, що належала б кожному з них у разі спадкування за законом.

Сімейним кодексом визначено, що малолітньою вважається дитина до досягнення нею 14 років, неповнолітньою вважається дитина у віці від 14 до 18 років.

Якщо неповнолітня особа набуває повної цивільної дієздатності (у разі реєстрації шлюбу або у випадку, якщо особа, яка досягла шістнадцяти років, працює за трудовим договором, а також якщо неповнолітня особа записана матір’ю або батьком дитини), вона також зберігає за собою право на обов’язкову частку.

Непрацездатною вважається особа, яка досягла пенсійного віку, встановленого законом, або є інвалідом незалежно від групи.

Перелік осіб, які мають право на обов’язкову частку у спадщині, є вичерпним.

Право на обов’язкову частку у спадщині не залежить від згоди інших спадкоємців, волі спадкодавця та не пов’язане зі спільним проживанням спадкодавця й осіб, які мають право на обов’язкову частку.

Право на обов’язкову частку у спадщині має особистий характерта не може переходити в порядку спадкової трансмісії.

Коло спадкоємців, які мають право на обов’язкову частку у спадщині, визначається на день відкриття спадщини.

 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області

© Всі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Головному територіальному управлінню юстиції у Хмельницькій області