Новини Юстиції Хмельниччини


Прес-центр 5 Грудня 2018 р.

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!

      До управління юстиції звернувся громадянин С. з наступним питанням «Я є інвалідом ІІ групи та на даний час проживаю в соціальному центрі  в Хмельницькому. Рік тому помер мій батько, який як виявилось залишив заповіт на свою сестру. В батька була хата в селі і велика ділянка землі. Я на спадщину не претендував, бо тітка відразу після похорону сказала мені про заповіт. Але нещодавно дізнався, що все одно маю право на частинку спадщини як непрацездатна дитина. Чи правда це і як можна оформити своє право?» (інформація станом на 05.12.2018 р.)
 
       Відповідь. При наявності заповіту для забезпечення майнових прав непрацездатних спадкоємців за законом Цивільним кодексом передбачено таке поняття як «обов`язкова частка”. Це положення закріплене в ст. 1241, яка визначає, що малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки, які  спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, що належала б кожному з них у разі спадкування за законом.
    Сімейним кодексом визначено, що малолітньою вважається дитина до досягнення нею 14 років, неповнолітньою вважається дитина у віці від 14 до 18 років.
      Непрацездатною вважається особа, яка досягла пенсійного віку, встановленого законом, або є інвалідом незалежно від групи. 
     Право на обов’язкову частку у спадщині не залежить від згоди інших спадкоємців, волі спадкодавця та не пов’язане зі спільним проживанням спадкодавця й осіб, які мають право на обов’язкову частку. 
      Право на обов’язкову частку у спадщині має особистий характерта не може переходити в порядку спадкової трансмісії. 
       Коло спадкоємців, які мають право на обов’язкову частку у спадщині, визначається на день відкриття спадщини.
   Таким чином, для отримання відповідного свідоцтва про право на спадщину на обов`язкову частку Вам необхідно звернутися до нотаріуса за останнім місцем проживання померлого батька, надавши відповідні документи. 
     

 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області

© Всі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Головному територіальному управлінню юстиції у Хмельницькій області