Новини Юстиції Хмельниччини


КзРЗГ 6 Лютого 2019 р.

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!

     До Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області звернулася громадянка Т. з проханням надати роз’яснення щодо можливості посвідчення заповіту у сільській раді, оскільки у населеному пункті, в якому вона проживає, нотаріус відсутній (інформація станом на 06.02.2019 р.)
 
         Відповідь. Відповідно до ст. 1251 Цивільного кодексу України, якщо у населеному пункті немає нотаріуса, заповіт, крім секретного, може бути посвідчений уповноваженою на це посадовою, службовою особою відповідного органу місцевого самоврядування.
 
Умовами посвідчення таких заповітів є : відсутність у даному населеному пункті (селі, селищі, місті) діючих державних нотаріальних контор або приватних нотаріусів; посадова, службова особа органу місцевого самоврядування повинна бути уповноважена на посвідчення заповітів відповідним рішенням органу місцевого самоврядування. Зазвичай, такі функції покладаються на секретаря сільської, селищної, міської ради.
 
Слід звернути увагу, що посвідчення заповіту особою, яка не мала повноважень на його посвідчення, зокрема за відсутності відповідного рішення органу місцевого самоврядування, тягне за собою його нікчемність.
 
Не можуть посвідчувати заповіти посадові, службові особи інших державних органів, зокрема органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій.
 
Варто наголосити, що правомочності уповноважених посадових, службових осіб не поширюються на секретний заповіт, який може посвідчуватися виключно нотаріусом.

 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області

© Всі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Головному територіальному управлінню юстиції у Хмельницькій області