Новини Юстиції Хмельниччини


КзРЗГ 8 Травня 2019 р.

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!

      До Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області звернувся громадянин К. з таким питанням: Я маю бажання займатися індивідуальною підприємницькою діяльністю і останнім часом багато чув, що підприємцем можна стати, зареєструвавшись через Інтернет. Як це працює і що мені для цього потрібно? (інформація станом на 08.05.2019 р.)
 
    Відповідь: Процедуру та підстави державної реєстрації фізичної особи-підприємця визначають Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (зі змінами) (далі – Закон про реєстрацію) та Порядок державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, затверджений наказом Міністерства юстиції України 09.02.2016 № 359/5, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 09 лютого 2016 р. за № 200/28330 (зі змінами).
 
В електронній формі подати документи для державної реєстрації фізичної особи підприємцем в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) можна через портал електронних сервісів Міністерства юстиції України – веб-сайт «Онлайн-будинок юстиції» (https://online.minjust.gov.ua/). 
 
Реєстрація у персональному кабінеті «Онлайн-будинку юстиції» здійснюється за допомогою електронного цифрового підпису.
 
Заява про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем формується заявником в електронній формі з обов’язковим долученням оригіналів електронних документів. 
 
Статтею 18 Закону про реєстрацію визначено, що для державної реєстрації фізичної особи підприємцем до заяви долучаються:
  - заява про обрання фізичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість, яка також формується заявником в електронній формі - за бажанням; 
  - нотаріально засвідчена письмова згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника чи органу опіки та піклування - для фізичної особи, яка досягла шістнадцяти років і має бажання займатися підприємницькою діяльністю, але не має повної цивільної дієздатності;
  - договір (декларація) про створення сімейного фермерського господарства - у разі державної реєстрації фізичної особи, яка самостійно або з членами сім’ї створює сімейне фермерське господарство.
 
Вимоги до договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства закріплено у статті 8-1 Закону України «Про фермерське господарство».
 
Крім того, заява та документи для державної реєстрації в електронній формі мають відповідати вимогам, встановленим Законами України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
 
Після формування заяви та долучення до неї документів вони за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру блокуються для можливості редагування.
 
Державна реєстрація на підставі документів, поданих в електронній формі проводиться незалежно від місця знаходження фізичної особи в межах України.
 
Розгляд документів щодо фізичних осіб - підприємців здійснюється протягом 24 годин після їх надходження, крім вихідних та святкових днів.
 
Виписку за результатами проведеної державної реєстрації можна завантажити у персональному кабінеті «Онлайн-будинку юстиції» або скориставшись веб-порталом Міністерства юстиції України – Кабінет електронних сервісів (https://kap.minjust.gov.ua/), увійшовши за допомогою електронного цифрового підпису. 

 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області

© Всі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Головному територіальному управлінню юстиції у Хмельницькій області