Новини


Суб. держ. реєст. 2 Вересня 2019 р.

Опубліковані нові державні будівельні норми щодо проектування житлових будинків – ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення».

Опубліковані нові державні будівельні норми щодо проектування житлових будинків – ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення».

 
В Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №8 від 20 серпня 2019 року опубліковані нові державні будівельні норми щодо проектування житлових будинків – ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення», затверджені наказом від 26.03.2019 № 87, які вводять низку принципових змін у будівництві і реконструкції житла та набирають чинності з першого числа місяця, що настає через 90 днів з дня їх опублікування, тобто з 1 грудня 2019 року. 
 
Новими державними будівельними нормами (ДБН) щодо житлових будинків передбачено можливість розміщувати вбудовані і вбудовано-прибудовані приміщення громадського призначення: магазини, кафе, салони краси, відділення банків тощо на будь-яких поверхах житлових будинків. Раніше це дозволялося робити лише до 3-го поверху включно.
Норма поширюється виключно на нове будівництво житлових будинків. Крім цього, обов’язковою вимогою розміщення такого вбудованого закладу є виділення його в окремий протипожежний відсік.
Виняток складають об’єкти, які негативно впливають на людину за рівнем шуму, вібрацій, електромагнітних випромінювань та радіації. Наприклад, кафе з цілодобовим режимом роботи, підвищеним рівнем шуму тощо.
 
Також нормами ДБН заборонено розміщувати в житлових будинках: Готелі та хостели; Магазини з сумарною площею понад 1000 кв. м; Спеціалізовані заклади і підприємства, експлуатація яких може призвести до забруднення території та повітря; Спеціалізовані магазини будівельних, мастильних та інших товарів (наприклад, фарб, лаків, вогненебезпечних речовин і матеріалів); Майстерні з ремонту взуття та побутових машин і приладів площею понад 100 кв. м; Лазні, сауни, виробничі приміщення, похоронні бюро тощо.

© Всі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Центрально-Західному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (м. Хмельницький)