Новини

ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ РОЗГЛЯДУ СКАРГ У СФЕРІ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ

ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ РОЗГЛЯДУ СКАРГ У СФЕРІ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ
Сьогодні під головуванням начальника Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Віктора Худняка відбулось засідання Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, на якому була розглянута скарга Палічука Л.І. на бездіяльність державного реєстратора – приватного нотаріуса Хмельницького міського нотаріального округу Твердохліб Г.Г.
Підставою подання скарги стало прийняття державним реєстратором - нотаріусом рішення про зупинення розгляду заяви Палічука Л.І. щодо державної реєстрації права власності на придбане за результатами проведених ДП “СЕТАМ” електронних торгів з реалізації нерухомого майна.
В ході розгляду скарги було встановлено, що на підставі протоколу проведених електронних торгів та акта державного виконавця про реалізацію нерухомого майна скаржником отримано нотаріальне свідоцтво про придбання майна з прилюдних торгів. Проте, під час проведення державної реєстрації права власності на набуте майно державним реєстратором –встановлено наявність численних заяв попереднього власника майна про заборону вчинення реєстраційних дій на підставі статті 25 Закону України “Про державну реєстрацію прав та їх обтяжень”, у зв’язку із чим приватним нотаріусом було прийнято рішення про зупинення державної реєстрації права власності.
Заслухавши аргументи представників сторін та позицію державного реєстратора, членами Комісії було констатовано проблемність практичного застосування положень чинної редакції статті 25 Закону, яка полягає в тому, що попередній власник майна, боржник за виконавчим провадженням, використовуючи недосконалість законодавства, щодо необмеження кількості заяв про заборону вчинення будь-яких реєстраційних дій, має можливість, фактично зловживаючи своїм правом, вчиняти новому набувачу майна перешкоди у завершені процедури державної реєстрації права власності.
Обговоривши усі можливі шляхи відновлення прав законного, на сьогодні, набувача майна та способи їх реалізації, Комісією, в межах наданих повноважень, прийнято відповідне рішення, яке буде доведено до відома сторін та суб'єкта оскарження.