Новини


КзРЗГ 23 Жовтня 2019 р.

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!

   Громадянка Т. звернулась до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області з питанням щодо порядку державної реєстрації розірвання шлюбу між подружжям, яке не має дітей у випадку, якщо один з подружжя не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу (інформація станом на 23.10.2019)
 
    Відповідь. Державна реєстрація розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей проводиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану відповідно до вимог статті 106 Сімейного кодексу України, якщо один із подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану, таку заяву, нотаріально засвідчену або прирівняну до неї, від його імені може подати другий з подружжя. 
 
Орган державної реєстрації актів цивільного стану складає актовий запис про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання заяви про розірвання шлюбу, якщо вона не була відкликана. 
 
Якщо один із подружжя через поважну причину не може з'явитись для державної реєстрації розірвання шлюбу, він може під час подачі заяви про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, або впродовж місяця письмово повідомити орган державної реєстрації актів цивільного стану про згоду реєстрації розірвання шлюбу за його відсутності та зазначити місцезнаходження органу державної реєстрації актів цивільного стану, до якого слід надіслати свідоцтво про розірвання шлюбу. У разі надсилання письмового повідомлення підпис на ньому того з подружжя, який не може з'явитися, повинен бути нотаріально засвідченим. 

© Всі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Центрально-Західному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (м. Хмельницький)