Новини


КзРЗГ 30 Жовтня 2019 р.

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!

   До громадської приймальні звернулася громадянка, яка хотіла дізнатись як отримати податкову знижку на навчання. Дочка громадянки навчається у Хмельницькому університеті управління та права ім. Л. Юзькова. Громадянка систематично у встановлені терміни вносить значну для неї суму оплати за навчання, тому потребує такої знижки (інформація станом на 30.10.2019 р.)
 
  Відповідь. Працівник управління юстиції проінформував, що податкова знижка – це сума, на яку дозволяється зменшити розмір сплаченого особою податку на доходи фізичних осіб у зв’язку з оплатою нею послуг навчання. З 2018 року податкову знижку можна отримати також на оплату навчання дитини в закладах дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти. Це  саме стосується й аспірантів.
 
Який розмір податкової знижки?
Розмір соціальної знижки залежить від суми сплачених податків, але не може перевищувати 18% . Тобто,  протягом 2018 року пані Терещенко витратила на навчання доньки 10 тисяч гривень. При цьому її офіційний дохід  у цьому ж році склав 100 тисяч гривень. База оподаткування – це дохід матері - 100 000 грн. Із зарплати 100 000 гривень установа, де працює мама, утримала податок на доходи фізичних осіб у розмірі – 18 000 грн. Із 10000, які батько заплатив за навчання сина, було сплачено податків 1800 грн. Ці 1800 грн. і повернуть в якості податкової знижки. Тобто з кожної 1000 гривень, сплаченої за навчання, держава повертає 180 гривень. У кожного розмір податкової пільги, на яку він претендує, буде різнитися. Однак, незалежно від суми, не варто ігнорувати свої права.  Гроші повертаються  протягом 60 днів з дня  подачі всіх необхідних документів.
 
Як отримати податкову знижку на навчання?
Для того, щоб скористатися податковою знижкою на навчання, Вам потрібно:
- оплатити навчання та зберегти квитанцію про оплату;
- отримати від роботодавця довідку про доходи;
- до 31 грудня поточного року заповнити податкову декларацію про майновий стан та доходи за минулий рік;
- подати документи на отримання податкової знижки в органи Державної фіскальної служби за місцем реєстрації та отримати податкову знижку.  
 
Які документи необхідні?
Щоб повернути гроші за навчання,  потрібно надати такий  пакет документів:
- копія паспорта;
- копія ідентифікаційного номеру;
- довідка про доходи за формою №3;
- копія договору із закладом освіти;
- копія квитанцій (чеків, платіжних доручень) про оплату навчання;
- оригінали документів, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб);
- податкова декларацію про майновий стан і доходи;
- заява, у якій зазначено реквізити рахунку для перерахування відшкодування.
 
Крім того, необхідно врахувати, що підтвердженням отриманих освітніх послуг є угода, яку Ви укладаєте із закладом освіти. 
В ній має бути зазначено: хто надає послугу, хто її отримує, сума оплати та термін надання послуги. 
Протягом цього року можна отримати компенсацію за оплату навчання за  2018 рік. Щоб не втратити право на податкову знижку за 2018 рік,  потрібно подати декларацію до 31 грудня 2019 року.  

© Всі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Центрально-Західному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (м. Хмельницький)