Новини

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!
    До ГТУЮ звернулась громадянка мешканка будинку-інтернату з питанням виплати пенсії (інформація станом на 13.12.2019 р.)
 
    Відповідь. У своїй діяльності Інтернат керується Типовим положенням про будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів, геріатричний пансіонат, пансіонат для ветеранів війни і праці, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 29 грудня 2001 року №549 (далі – Типове положення).
 
Відповідно до п. 3.9 Типового положення особам з інвалідністю і особам похилого віку, які проживають у Інтернаті, пенсія виплачується відповідно до ст. 88 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (1788-12).
 
Статтею 88 Закону України «Про пенсійне забезпечення»  передбачено, особам, які проживають у будинках-інтернатах (пансіонатах), стаціонарних відділеннях територіальних центрів соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, а також дітям, яким призначено соціальні пенсії та які проживають у дитячих будинках-інтернатах, виплачується 25 процентів розміру призначеної пенсії, але не менше 20 процентів мінімального розміру пенсії за віком на місяць.
 
У разі коли розмір їх пенсії перевищує вартість утримання в цих установах, виплачується різниця між розміром пенсії і вартістю утримання, але не менше 25 процентів розміру призначеної пенсії і не менше 20 процентів мінімального розміру пенсії за віком на місяць.
 
Якщо у пенсіонера, який проживає в будинку-інтернаті (пансіонаті), стаціонарному відділенні територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, є непрацездатні члени сім’ї, які перебувають на його утриманні (статті 37, 38, 40 і 41 цього Закону), пенсія виплачується в такому порядку: 25 процентів розміру призначеної пенсії, але не менше 20 процентів мінімального розміру пенсії за віком, виплачується самому пенсіонерові, а інша частина пенсії, але не більше 50 процентів призначеного розміру, виплачується зазначеним членам сім’ї.