Новини

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!
   До Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) звернувся громадянин К. з проханням надати роз’яснення як перевести дачний чи садовий будинок у житловий будинок для подальшої реєстрації у цьому будинку свого місця проживання? (інформація станом на 08.01.2020 р.)
 
   Відповідь. Механізм переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки визначений Порядком переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 № 321.
 
Переведення дачних і садових будинків у жилі будинки здійснюється безоплатно органами місцевого самоврядування села, селища, міста, з якими відповідні дачні поселення та садівничі товариства пов’язані адміністративно або територіально.
 
Для переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок громадянин, який є його власником, або уповноважена ним особа подає до виконавчого органу сільської (селищної, міської) ради, а у разі, коли в сільській раді виконавчий орган не утворено, - сільському голові (далі – уповноважений орган) заяву встановленої форми, до якої додаються:  - копія документа про право власності на дачний чи садовий будинок, засвідчена в установленому порядку;  - письмова згода співвласників (за наявності) на переведення такого будинку в жилий;  - звіт про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам.
 
За результатами розгляду заяви та доданих до неї документів уповноважений орган протягом місяця з дня їх надходження приймає рішення про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок або рішення про відмову в такому переведенні. У триденний строк з дня прийняття рішення, місцева рада видає або надсилає власникові рекомендованим листом з описом вкладення рішення про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок із зазначенням його адреси  або ж рішення про відмову в переведенні разом з поданими документами.
 
Для того, щоб зареєструвати переведення садового, дачного будинку у жилий будинок, у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав)  має бути зареєстровано право власності на дачний чи садовий будинок у встановленому законом порядку.
 
Для внесення змін до запису про об’єкт нерухомого майна у Державному реєстрі прав власнику або уповноваженій ним особі необхідно звернутись до державного реєстратора та подати:
 - документ, що є підставою для зміни відомостей (рішення виконавчого органу сільської (селищної, міської) ради про переведення дачних і садових будинків у жилі будинки); 
 - документ, що підтверджує сплату адміністративного збору за внесення змін до записів Державного реєстру прав, який складає 80 гривень.
 
За результатами розгляду заяви державний реєстратор приймає рішення щодо внесення змін до запису Державного реєстру прав, на підставі якого змінює тип об’єкта нерухомого майна, відомості про технічні характеристики. Після чого формує та видає заявнику витяг з Державного реєстру прав.