Новини

Кожна вагітна жінка має право на оплачувану відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами (декретну відпустку).

Кожна вагітна жінка має право на оплачувану відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами (декретну відпустку).
Кожна вагітна жінка має право на оплачувану відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами (декретну відпустку).
? Тривалість
1??2??6??днів (70 до пологів та 56 після) — звичайна тривалість декретної відпустки.
1??4??0??днів (70 до та 70 після) — якщо пологи були ускладненими або народилося двоє чи більше дітей.
1??8??0??днів (90 до та 90 після) — якщо жінка віднесена до 1-3 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
?? Умови надання
Відпустка надається на підставі листка непрацездатності. Його видають у медичному закладі на 30 тижні вагітності. Виплата відпускних здійснюється одноразово за весь період відпустки.
???? Подати заяву на виплати можна не пізніше, ніж через 6 місяців після закінчення відпустки.
???? Як отримати виплати
?? Ви офіційно працюєте: розмір допомоги становить 100% від середньої заробітної плати. Сума відпускних розраховується бухгалтером і залежить від двох показників: середньоденної зарплати та кількості днів відпустки. Заява подається за місцем роботи. Якщо ви працюєте за сумісництвом, виплату можна отримати від обох роботодавців.
?? Ви зареєстровані як ФОП: допомогу по вагітності та пологах можуть отримати ті жінки, які сплачували єдиний соціальний внесок. Виплати оформлюють у Фонді соцстрахування, їх сума залежить від розміру сплаченого ЄСВ та кількості днів відпустки.
?? Ви навчаєтесь: розмір допомоги становить 100% від щомісячної стипендії. Якщо продовжуватиме навчання, потрібно вирішити, що отримувати: стипендію або соціальну допомогу. Заява подається до органу соцзахисту населення або ЦНАП.
?? Ви стоїте на обліку в центрі зайнятості: декретні виплати становитимуть 100% від мінімальної допомоги по безробіттю. Заява подається до органу соцзахисту населення або ЦНАП.
?? Ви не працюєте: сума декретних для жінок, що не працюють, становить 25% від прожиткового мінімуму. Заява подається до органу соцзахисту населення або ЦНАП.