Новини

ДО ВІДОМА ОСІБ, ЯКІ МАЮТЬ НАМІР СКЛАДАТИ КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ ІСПИТ З МЕТОЮ ОТРИМАННЯ СВІДОЦТВА ПРО ПРАВО НА ЗАНЯТТЯ НОТАРІАЛЬНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ!

ДО ВІДОМА ОСІБ, ЯКІ МАЮТЬ НАМІР СКЛАДАТИ КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ ІСПИТ З МЕТОЮ ОТРИМАННЯ СВІДОЦТВА ПРО ПРАВО НА ЗАНЯТТЯ НОТАРІАЛЬНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ!

 

Відповідно до статті 3 Закону України «Про нотаріат» нотаріусом може бути громадянин України, якому присуджено ступінь вищої юридичної освіти не нижче магістра, який володіє державною мовою відповідно до рівня, визначеного Законом України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", має стаж роботи у сфері права не менш як шість років, з них помічником нотаріуса або консультантом державної нотаріальної контори - не менш як три роки, склав кваліфікаційний іспит і отримав свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю. Не може бути нотаріусом особа, яка має судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята у встановленому законом порядку (крім реабілітованої особи), особа, дієздатність якої обмежена, або особа, визнана недієздатною.

Відповідно до пункту 5 Порядку допуску осіб до складання кваліфікаційного іспиту та проведення кваліфікаційного іспиту Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 28 липня 2011 року № 1905/5 (далі – Порядок), особа, яка має намір складати кваліфікаційний іспит, не пізніше ніж за 20 днів до дня проведення кваліфікаційного іспиту особисто подає до відповідного територіального органу Міністерства юстиції за місцем постійного проживання заяву на ім’я начальника територіального органу Міністерства юстиції про внесення до Комісії подання про допуск цієї особи до кваліфікаційного іспиту із відповідними додатками.

Звертаємо увагу, що, відповідно до внесених змін до Порядку, з 16 липня 2021 року до  заяви слід додавати, серед інших документів, документ, що підтверджує рівень володіння державною мовою відповідно до статті 10 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».Приписами частини третьої статті 10 Закону визначено, що рівень володіння нотаріусом державною мовою підтверджується документом про повну загальну середню освіту за умови, що такий документ підтверджує вивчення особою української мови як навчального предмета (дисципліни), або державним сертифікатом про рівень володіння державною мовою, що видається Національною комісією зі стандартів державної мови.

З детальною інформацією щодо отримання державного сертифікату можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Національної комісії зі стандартів державної мови https://mova.gov.ua/ у розділі «Іспит на рівень володіння державною мовою» міститься інформація щодо проведення іспиту на рівень володіння державною мовою.

Також додатково інформуємо, що Інститутом права та післядипломної освіти Міністерства юстиції України спільно з Науково-експертним інститутом у сфері права «ПРАВНИК» планується проведення навчання за програмою «Школа молодого нотаріуса» Курс розрахований на осіб, які мають намір складати кваліфікаційний іспит з метою отримання свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю, та помічників нотаріусів. Детальна інформація за посиланням https://nei-lawyer.com/