Новини

Внесено зміни до Порядку складання кваліфікаційного іспиту особами, які мають намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого!

Внесено зміни до Порядку складання кваліфікаційного іспиту особами, які мають намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого!
Чинна редакція наказу, яка діє з 01.10.2021, зокрема, вносить зміни до першої частини екзаменаційного завдання, яке відтепер буде включати не сорок п’ять тестових питань, а сто.
Перша і друга частини екзаменаційного завдання включає питання з дисциплін, такі як: “Банкрутство”, “Економіка”, “Цивільне законодавства та договірні відносини”, “Господарське законодавство”, “Господарський процес”, “Трудове та пенсійне законодавство”, “Виконавче провадження”, “Приватизація та оцінка майна”, “Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, “Контроль за господарською діяльністю суб'єктів господарювання та відповідальність за порушення законодавства у сфері банкрутства”. Залишається незміненним і те, що до кожного тестового питання додаються два варіанти відповіді: «Правильно» чи «Неправильно».
Перша частина вважається виконаною, якщо особа набрала не менше ніж 71 бал. У цьому разі особа автоматично допускається Системою тестування до другої частини екзаменаційного завдання.
Друга частина екзаменаційного завдання залишається без змін. Вона складається із сімдесяти тестових питань. До кожного тестового питання надається перелік із чотирьох відповідей у формі тверджень. Одне твердження правильне, решта - неправильні.
На складання іспиту відводиться три години.
Варто також зазначити, що Порядок складання кваліфікаціного іспиту визначає перелік документів, які слід надавати Кваліфікаційній комісії для допуску до іспиту.
Зокрема, це документи, що підтверджують рівень володіння українською мовою:
- копія документа про повну загальну середню освіту за умови, що такий документ підтверджує вивчення української мови як навчального предмета (дисципліни);
- або копія державного сертифіката про рівень володіння державною мовою, виданого Національною комісією зі стандартів державної мови.
Для складання іспиту та отримання сертифіката про рівень володіння державною мовою, претенденту необхідно:
- онлайн зареєструватися за посиланням: https://exam.mova.gov.ua, зазначивши ПІБ, дату, місце і час складання іспиту (із запропонованих варіантів);
- прийти на зареєстрований час до обраної локації із документом, що ідентифікує особу, та пристроєм КЕП;
- скласти іспит, використовуючи платформу https://exam.mova.gov.ua.