Новини

Особливості припинення права власності на закінчений будівництвом об’єкт чи об’єкт незавершеного будівництва у зв’язку з його знищенням!

Особливості припинення права власності на закінчений будівництвом об’єкт чи об’єкт незавершеного будівництва у зв’язку з його знищенням!

Стаття 316 Цивільного кодексу України визначає, що право власності — право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб (стаття 316 Цивільного кодексу України).
Частиною 1 статті 346 Цивільного кодексу України встановлено, що право власності, зокрема, припиняється у разі знищення майна.
Відповідно до п. 75 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127 (зі змінами) (далі – Порядок) для державної реєстрації припинення права власності на закінчений будівництвом об’єкт чи об’єкт незавершеного будівництва у зв’язку з його знищенням подаються:
1) заява власника закінченого будівництвом об’єкта чи об’єкта незавершеного будівництва, справжність підпису на якій засвідчується відповідно до Закону України “Про нотаріат”;
2) документ, що посвідчує право власності на закінчений будівництвом об’єкт чи об’єкт незавершеного будівництва (крім випадків, коли право власності на такий об’єкт вже зареєстровано в Державному реєстрі прав або коли такий документ відсутній у зв’язку із втратою, пошкодженням чи псуванням).
Також, звертаємо увагу на те, що 25.11.2021 постановою Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2021 р. № 509, буде доповнено пункт 75 Порядку абзацом такого змісту «державна реєстрація права власності на закінчений будівництвом об’єкт чи об’єкт незавершеного будівництва у зв’язку з його знищенням проводиться за наявності відомостей про факт знищення, отриманих державним реєстратором з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.»
Також зазначаємо, що загальний строк державної реєстрації - 5 робочих днів. Крім того, за державну реєстрацію припинення права власності справляється адміністративний збір у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що у 2021 році становить 230 грн