Новини

Як отримати інформацію про хід виконавчого провадження онлайн?

Як отримати інформацію про хід  виконавчого провадження онлайн?

Якщо Ви в суді виграли справу щодо стягнення заборгованості по заробітній платі, про стягнення аліментів, відшкодування майнової, моральної шкоди та т.п., то одного рішення суду не достатньо.

Після того, як таке рішення набере законної сили, Вам потрібно в суді, який розглядав справу, отримати виконавчий документ і пред’явити його до примусового виконання до відділу державної виконавчої служби (ВДВС).

Відкриття провадження фіксується в постанові про відкриття виконавчого провадження.
Виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.

Копія постанови про відкриття виконавчого провадження надсилається сторонам виконавчого провадження рекомендованим поштовим відправленням.

Отримати таку постанову потрібно для того, щоб через АСВП мати доступ до документів виконавчого провадження.

На сьогодні є можливість в режимі ОНЛАЙН частково контролювати діяльність державних та приватних виконавців у ході виконання ними судових рішень.

З цією метою в Україні створено та працює Автоматизована система виконавчого провадження (АСВП), доступ до якої можливий через Інтернет.

Що ж таке АСВП?

Автоматизована система виконавчого провадження — це комп’ютерна програма, що забезпечує збирання, зберігання, облік, пошук, узагальнення, надання відомостей про виконавче провадження, формування Єдиного реєстру боржників та захист від несанкціонованого доступу.

Право доступу до виконавчого провадження шляхом пошуку, перегляду, копіювання та роздрукування документів та відомостей виконавчого провадження мають СТОРОНИ (боржник та стягувач) виконавчого провадження, у якому вони беруть участь.
Саме в постанові про відкриття виконавчого провадження зазначається його номер (наприклад, ВП №00000000) та ідентифікатор доступу (пароль).

Лише знаючи такі дані, Ви зможете вільно шукати та переглядати відомості та документи свого виконавчого провадження.

Це означає, що будь-яка фізична чи юридична особа, що є стороною виконавчого провадження може відстежити, які конкретно дії на даний момент були зроблені державним чи приватним виконавцем у виконанні рішень судів та інших органів (посадових осіб). Адже часто з різних причин не всі документи сторонам виконавчого провадження надходять поштою.

Важливо, доступ сторін до інформації про виконавче провадження здійснюється за посиланням

http://asvpweb.nais.gov.ua

Для доступу до інформації треба ввести номер виконавчого провадження та ідентифікатор, що вказані у постанові про відкриття виконавчого провадження.