Новини

Порядок стягнення аліментів з боржників, які виїхали за кордон.

Порядок стягнення аліментів з боржників, які виїхали за кордон.
Порядок стягнення аліментів з боржників, які виїхали за кордон.
Останнім часом почастішали звернення громадян України з питанням: чи можливо стягувати аліменти з боржників, які виїхали за межі України?
Так, на сьогоднішній день така можливість є, але для цього стягувачу необхідно здійснити певний алгоритм дій.
Для того щоб постановлене в Україні рішення суду про стягнення аліментів виконати за межами України, стягувачу необхідно пройти процедуру визнання та надання дозволу на примусове виконання цього рішення суду в країні проживання боржника.
Таке клопотання подається стягувачем на розгляд до компетентного суду країни перебування боржника, у відповідності до умов міжнародної угоди, підписаною між Україною та відповідною країною, де воно має виконуватись.
Якщо заявник проживає на території України, звернення про стягнення аліментів на дитину або утримання на іншого члена сім’ї можуть направлятися до Міністерства юстиції через міжрегіональне управління юстиції за місцем його проживання.
У разі якщо боржник проживає на території країни, з якою відсутня відповідна міжнародно-правова угода то в даному випадку, заявнику необхідно звертатись до компетентних органів відповідної держави, на правах взаємності, особисто або за посередництвом Міністерства закордонних справ України.
Для того що б звернутись із заявою (клопотанням) про визнання та надання дозволу на примусове виконання рішення суду заявнику необхідно до клопотання подати наступні документи:
1. Рішення суду яке необхідно пред’явити до виконання;
2. Довідку суду про те, що рішення суду набрало законної сили;
3. Довідку суду про те, що боржник був повідомлений про дату слухання справи;
4. Довідку суду про те, що рішення суду не перебуває на виконанні на території України;
5. Довідку органу ДВС про стан заборгованості (якщо така існує).
Усі вищеперелічені документи та клопотання мають містити переклад на офіційну мову країни проживання боржника.
Крім цього, хотілось би звернути увагу на те, що суд видає довідку про те, що рішення суду не перебуває на виконанні на території України лише тоді коли стягувач поверне до матеріалів судової справи оригінал виконавчого листа, який перебуває на виконанні в органах ДВС.
Якщо виникнуть додаткові запитання з цього приводу рекомендуємо звертатись до відділу судової роботи та міжнародної правової допомоги міжрегіонального управління юстиції де заявникам буде надано методичну та практичну допомогу з цього питання.