Новини

Щодо проставлення апостиля на документах нотаріусами України

Щодо проставлення апостиля на документах нотаріусами України

 

На сьогоднішній день громадяни мають можливість, звернувшись до нотаріуса, отримати послуги з проставлення апостиля на офіційних документах. Перш за все, варто визначити, які саме документи можуть підлягати проставленню апостиля нотаріусом:

  • документи про державну реєстрацію актів цивільного стану (крім витягу з ДРАЦС про смерть для отримання допомоги на поховання), видані лише відділами ДРАЦС.

  • нотаріально посвідчені документи (заяви про сімейний стан, афідевіти, заяви про згоду на виїзд дитини за кордон (така заява обов'язково повинна містити інформацію про супровід дитини та термін її повернення в Україну), фотокопії паспортів, свідоцтв виданих на бланках СРСР, УРСР, тощо).

  • судові рішення (копії вироків, рішень, ухвал, постанов).

  • виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, які видаються відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 10.06.2016 №1657/5 «Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

Для проставлення апостиля заявник повинен пред’явити нотаріусу:

? документ, що посвідчує його особу,

? оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копію, засвідчену в установленому порядку,

? документ про оплату послуги з проставлення апостиля.

Розмір та порядок оплати послуг встановлено наказом Міністерства юстиції України від 18.12.2003 року № 161/5 «Про розмір та порядок оплати послуг з проставляння апостиля».

Плата за надання послуг з проставляння апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України і призначених для використання на території інших держав складає:

  • для громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства - 3 неоподатковуваних мінімуми доходів громадян (51 грн. за один документ);

  • для юридичних осіб - 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн. за один документ).

Від внесення плати за проставлення апостиля звільняються:

  • особи з інвалідністю 1-ої і 2-ої груп,

  • особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни,

  • громадяни, які належать до першої категорії потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи,

  • діти-сироти

у разі проставляння апостиля на документах, що стосуються безпосередньо цих громадян .

Проставлення апостиля або відмова в його проставленні здійснюється у строк 2 робочих днів, в окремих випадках такий строк може бути продовжено до 20 робочих днів.