Новини

Нотаріальне посвідчення договору під час дії воєнного стану!

Нотаріальне посвідчення договору під час дії воєнного стану!

??Відповідно до ч. 4 ст. 55 Закону України «Про нотаріат» посвідчення договорів щодо відчуження, іпотеки житлового будинку, квартири, дачі, садового будинку, гаража, земельної ділянки, іншого нерухомого майна здійснюється за місцезнаходженням такого майна або за місцезнаходженням юридичної особи, або за зареєстрованим місцем проживання фізичної особи - однієї із сторін відповідного договору. Посвідчення договорів щодо відчуження, застави транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації, здійснюється за місцезнаходженням
юридичної особи або за зареєстрованим місцем проживання фізичної особи - однієї із сторін відповідного договору.
??Однак, 28 квітня 2022 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо діяльності нотаріусів та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану» від 19 квітня 2022 року № 480, яку опубліковано 27 квітня 2022 року (далі - Постанова). Підпунктом 19 пункту 1 Постанови встановлено, що нотаріальне посвідчення договору щодо відчуження нерухомого майна, іпотеки, про встановлення довірчої власності на нерухоме майно здійснюється виключно за місцезнаходженням такого майна, крім нерухомого майна, розташованого у м. Києві або Київській області.
??Нотаріальне посвідчення договору щодо відчуження нерухомого майна, іпотеки, про встановлення довірчої власності на нерухоме майно, розташоване у м. Києві
або Київській області, здійснюється виключно нотаріусом, робоче місце (контора) якого розташовано у м. Києві або Київській області, за місцезнаходженням такого майна, або місцезнаходженням юридичної особи, або за зареєстрованим місцем проживання фізичної особи - однієї із сторін відповідного договору.
??Одночасно інформуємо, що відповідно до Постанови вищезазначені обмеження є діючими в умовах воєнного стану та протягом одного місяця з дня його припинення.