Новини

БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ Вчиненя нотаріальних дій!

БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ Вчиненя нотаріальних дій!
За загальним правилом, нотаріальні дії вчиняються у приміщенні державної нотаріальної контори, у державному нотаріальному архіві, приміщенні, яке є робочим місцем (конторою) приватного нотаріуса.
Проте, в окремих випадках, коли фізична особа не може з'явитися в зазначене приміщення, такі нотаріальні дії можуть бути вчинені поза вказаними приміщеннями, але в межах нотаріального округу.
Наприклад, у зв’язку зі станом здоров’я особи, неможливістю пересуватися, похилим віком – нотаріус може вчинити нотаріальну дію за адресою місцезнаходження особи (вдома, у лікарні тощо).
Як свідчить практика, найчастіше така необхідність виникає у випадках посвідчення заповітів, довіреностей, засвідчення справжності підпису, посвідчення договорів дарування, довічного утримання.
Виїзд для вчинення нотаріальних дій поза межами державної нотаріальної контори чи робочого місця приватного нотаріуса лише після звернення особи до державної нотаріальної контори чи приватного нотаріуса особисто чи за телефоном та після роз’яснення особі порядку вчинення нотаріальних дій.
Особливої уваги також необхідно приділяти забезпеченню дотримання нотаріальної таємниці: під час вчинення нотаріальної дії у приміщенні не повинні бути присутні члени сім'ї або інші особи.
Таким чином, нотаріальні дії доступні для усіх, зокрема й осіб, які не можуть виходити за межі своєї домівки чи перебувають на лікуванні.