Новини

Припинення шлюбу:підстави та порядок!

Припинення шлюбу:підстави та порядок!
Відповідно до статті 104 Кодексу підставами для припинення шлюбу є смерть одного з подружжя або оголошення його померлим, а також розірвання шлюбу.
При житті подружжя шлюб припиняється шляхом його розірвання через органи ДРАЦС або в судовому порядку. Подружжя, яке не має дітей, має право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану заяву про розірвання шлюбу.
??Якщо один із подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу до органу ДРАЦС, таку заяву, нотаріально засвідчену або прирівняну до неї, від його імені може подати другий з подружжя.
????Орган державної реєстрації актів цивільного стану складає актовий запис про розірвання шлюбу після спливу 1 місяця від дня подання такої заяви, якщо вона не була відкликана. Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору.
Згідно зі статтею 107 Сімейного кодексу орган ДРАЦС може розірвати шлюб за заявою одного з подружжя, якщо другий із подружжя:
?визнаний безвісно відсутнім;
?визнаний недієздатним.
Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору.
Подружжя, яке має дітей, має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей.
Позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.
????У разі розірвання шлюбу органом ДРАЦС шлюб припиняється у день реєстрації розірвання шлюбу.
????Якщо ж шлюб розірвано у судовому порядку, він припиняється у день набрання чинності відповідного рішення суду.
Розірвання шлюбу, здійснене органами державної реєстрації актів цивільного стану, засвідчується Свідоцтвом про розірвання шлюбу.
Документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.