Зміни у порядку соціального захисту членів сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту


З 02 липня 2014 рокунабули чинності зміни, внесені до Постанови Кабінету Міністрів України «Про соціальний захист членів сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 року» від 28.03.2014 № 76 (далі — Постанова).

Право на отримання одноразової грошової допомогиу 100-кратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб(у 2014 році — 121800 грн.)на час виплати цієї суми тепер матимуть батьки загиблого незалежно від факту їх працездатності (попередня редакція передбачала таке право тільки за умови непрацездатності батьків).

Крім того, Міністерству соціальної політики України надано право приймати рішення щодо виплати одноразової грошової допомоги іншим особам, які не належать до визначених у Постанові членів сім’ї осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, в межах бюджетних коштів, передбачених на таку виплату.

Доплату до пенсії у зв’язку з втратою годувальника непрацездатним членам сімей, які перебували на утриманні осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, а також працівників правоохоронних органів і військовослужбовців, смерть яких пов’язана з участю в зазначених акціях, провадитимуть у таких розмірах:

  • на одного непрацездатного члена сім’ї — 5000 гривень;
  • на двох непрацездатних членів сім’ї — 6500 гривень;
  • на трьох та більше непрацездатних членів сім’ї — 8000 гривень.

  

© Всі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Центрально-Західному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (м. Хмельницький)